Z czym wiąże się wymiana okien w domu?

wymiana okien w domu

Komfort korzystania z budynku, a także koszty związane z jego eksploatacją w dużej mierze są uzależnione od rodzaju zastosowanego w nim wyposażenia. Szczególne znaczenie ma tu zainstalowana stolarka otworowa, która przesądza o poziomie termoizolacyjności, a tym samym skali ucieczki ciepła i wydatkach na jego pozyskanie. Rozwiązaniem pozwalającym na poprawę sytuacji w tym obszarze jest zamiana starych i nieszczelnych okien na nowoczesne oraz znakomicie tłumiące hałas okna PCV. Na warszawskiej Pradze ich wymianą zajmuje się firma Bud-Inwest, oferująca również parapety i przesłony okienne, a także specjalizująca się w tworzeniu mebli na wymiar. Przekonaj się, co będzie się wiązało z wstawianiem nowych okien.

Co jest ważne przy wymianie okien?

Podstawą do wymiany okna będzie właściwy wybór modelu, jaki ma zostać zainstalowany. Liczy się tu przede wszystkim rodzaj używanych przez producenta profili, pakietów szybowych oraz uszczelnień i okuć, a także jakość łączenia poszczególnych elementów. Istotny będzie dokładny pomiar i dopasowanie okna do preferowanej estetyki pod względem koloru czy kształtu listew utrzymujących przeszklenie, które mogą mieć wyraźny rant, albo być zaokrąglone.

Jak wygląda wymiana okien?

Proces wymiany okien zaczyna się od demontażu starej stolarki otworowej. Po usunięciu niepotrzebnych już elementów w murze osadza się nowe ościeżnice wraz ze skrzydłami. Do ich pozycjonowania na ogół wykorzystuje się specjalne konsole, niekiedy okna są też montowane z użyciem kołków lub dybli umieszczanych w ścianie. Istotne okaże się wypełnienie szczeliny między oknem a murem termoizolacyjną pianką poliuretanową. Przy montażu warstwowym od strony zewnętrznej zakłada się fartuch z membrany wodoszczelnej i paroprzepuszczalnej, który powinien łączyć się z tynkiem. Od wewnątrz zakładana jest folia paroizolacyjna, która uchroni termoizolację przed pochodzącą ze środka budynku parą wodną. Ostatnimi czynnościami jest osadzenie parapetu zewnętrznego oraz zamaskowanie ubytków tynku od strony elewacji i w pomieszczeniu.