Jak wygląda montaż okien PCV?

montaż okna PCV

Koszty utrzymania budynku są w przeważającej mierze uzależnione wydatkami ponoszonymi na wytwarzanie energii służącej do ogrzewania pomieszczeń. Sposobem na ich skuteczną redukcję jest zadbanie o to, żeby efektywnie powstrzymać ucieczkę ciepła przez wszelkiego rodzaju nieszczelności i powstające w przegrodach zewnętrznych mostki cieplne. Najlepszą metodą zadbania o swoje finanse i komfort, a przy tym również o środowisko naturalne będzie montaż okien PCV. Na warszawskiej Pradze firmą, która specjalizuje się w usługach tego rodzaju jest Bud-Inwest, oferujący ponadto meble kuchenne na wymiar, a także szafy i garderoby na zamówienie. Przekonajmy się, jak powinien wyglądać prawidłowy montaż okien i sprawdźmy, dlaczego jest to ważne.

Jak montuje się okna?

Okna mogą być instalowane bezpośrednio w murze przy wykorzystaniu przechodzących przez ramę kołków albo dybli, które umieszcza się w otworach wywierconych w ścianie. Tam, gdzie z uwagi na grubość warstwy ocieplającej będzie to niemożliwe, używa się specjalnych konsol, które mocuje się z jednej strony do ościeżnicy a z drugiej do muru. Bardzo duże znaczenie ma właściwe wypoziomowanie okna, w przeciwnym razie będzie ono się samoczynnie otwierało lub zamykało, a rama może ulec deformacji.

Co jest ważne przy osadzaniu okien?

Montaż okien to nie tylko ich mocowanie, ale także właściwe połączenie z warstwami izolacyjnymi. Na zewnątrz powinno się zastosować specjalną membranę wodoodporną, która będzie przytwierdzona do ramy, a następnie wprowadzona pod warstwę tynku, co zapobiegnie przemakaniu połączenia. Od środka konieczna okaże się folia paroszczelna, której obecność zapobiegnie przedostawaniu się wilgoci do warstwy ocieplenia. Nie można też zapomnieć o izolacji termicznej przestrzeni między ościeżnicą a murem. W tym celu z reguły stosuje się piankę poliuretanową.