Czym się kierować przy wyborze drzwi na taras?

drzwi tarasowe

Własny taras jest marzeniem bardzo wielu ludzi. I nic w tym dziwnego! Opcja wyjścia z domu na piękną, starannie urządzoną przestrzeń daje możliwość odpoczynku i poczucia relaksu. Jednak aby taras rzeczywiście nas cieszył, konieczne jest zadbanie o wiele szczegółów estetycznych i funkcjonalnych. Jedną z ważnych spraw jest wybór drzwi. Czym warto kierować się przy podejmowaniu decyzji? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Rodzaje drzwi tarasowych – co warto wiedzieć?

Drzwi tarasowe niejedno mają imię. Oznacza to, że są dostępne w kilku różnych rodzajach, odmiennych pod względem konstrukcji, wykorzystanych materiałów, a także jakości.

Rozwiązania, które są wykorzystywane najczęściej to m.in.:

  • drzwi rozwierno-uchylne – posiadają jedno/dwa skrzydła,
  • drzwi przesuwne – skrzydło osadzone na prowadnicach,
  • drzwi uchylno-przesuwne – skrzydło wysuwa się z ramy,
  • drzwi podnoszono-przesuwne.

Czym kierować się przy wyborze drzwi tarasowych?

Po podjęciu decyzji, jaki rodzaj drzwi sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej, czas na dopracowanie kolejnych szczegółów. 

Na uwagę zasługuje fakt, że:

  • Drzwi tarasowe powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują wygodę użytkowania, ale też ochronę przed dźwiękami i chłodem. Tak naprawdę drzwi tarasowe powinny posiadać podobne parametry, jak standardowe drzwi zewnętrzne – drzwi zewnętrzne Warszawa Praga.
  • Drzwi tarasowe powinny być dopasowane do stylistyki całego pomieszczenia, tak by tworzyły spójną całość z innymi elementami aranżacji. Niekiedy wskazane jest jednak pewne przełamanie np. nowoczesne drzwi połączone z klasycznymi przedmiotami.
  • Niezwykle ważna jest wygoda użytkowania. Czy drzwi „chodzą” łatwo? Czy są wygodne dla wszystkich członków rodziny? Funkcjonalność to klucz do zadowolenia.